Historická dlažba

Historická dlažbaKde jinde než na starých dlažbách, dlažebních kostkách, sochách, kamenných prvcích na fasádách, kašnách a kamenných průčelích lze tak dobře vystopovat dokonalou funkčnost přírodního kamene – vydrží po staletí a s příbývajícím věkem jeho hodnota ještě stoupá. Jeho trvanlivost a odolnost je nepřekonatelná, jedná se o kamennou krásu potvrzenou staletími užívání.
Např. použitá dlažební kostka má dokonce vyšší hodnotu než nová – “neojetá!”
Jedná se o typické zboží pro starožitnictví – jen svou objemností je snad neovyklá a tudíže pro takový prodej málo vhodná.
Přesto právě pro restaurátory, nebo do historických čáastí měst může být materiál tohoto typu požadován a vysoce ceněn.
Použitá dlažební kostka je opracována během staletí krůčejemi projivších chodců a pod koly různých povozů a dopravních prostředků.

Kouzlo kamene tkví také v jeho nesmrtelnosti

V nabídce jsou žulové desky různé barevnosti, kostky různých velikostí, materiál žula.
Obstarání historických dlažeb a historických, resp. použitých materiálů je jen v omezeném množství možné provést zakázkově a na konkrétní přání zákazníka. Naše možnosti jsou limitovány především materiály a produkty, které máme skladem, které jsou u nás koncentrovány po té, co je nabídne zákazník, který rekonstruuje, přestavuje, inovuje. V určitých konkrétních případech lze samozřejmě sehnat i tyto materiály a produkty přímo na konkrétní přání, potřeby a představy našich zákazníků. Neváhejte nás poptat – naše kontaktní síť a tím i možnosti jsou široké a neomezují se rozhodně pouze na Českou republiku.